Valaki levezetné nekem ezt a fizika feladatot?


Ha egy műhold feleakkora távolságban keringene a Föld körül, mint a Hold,

a) Hány nap alatt kerülné meg a Földet?

b) Milyen magasságban keringenek a geostacionárius pályán keringő műholdak?

(A Föld Hold közepes távolsága 384404 Km, a Föld közepes sugara 6371 Km, a Hold

keringési ideje 28 nap.)



2015. ápr. 27. 19:40
 1/2 bongolo ***** válasza:

Kepler III. törvénye:

A bolygók Naptól való átlagos távolságainak köbei úgy aránylanak egymáshoz, mint a keringési idejük négyzetei.

Vagyis a₁³/a₂³ = T₁²/T₂²


Most a bolygók alatt a Holdat illetve a műholdakat kell érteni, a Nap alatt pedig a Földet.


a) Legyen h a Hold távolsága, m a műholdé.

Legyen T=28 a Hold keringési ideje, t a műholdé

h³/m³ = T²/t²

t² = T²·(m/h)³

t² = 28² · 1/2³

t = 28·√(1/8) = 9,9 nap


b)

h³/m³ = T²/t²

most t = 1 nap (a geostacionárius pálya pont 1 napos)

h³/m³ = 28²/1²

m³ = h³/28²

m = h/∛28² = h/9,22 = 384404 km / 9,22 = 41692 km

Ebből ki kell vonni a Föld sugarát, hogy megkapjuk a geostat műholdak magasságát: 41692-6371

2015. ápr. 27. 23:09
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!!!:)
2015. máj. 6. 17:16