És a 3 négyzetgyök alatt 2 * 2 négyzetgyök alatt 3?2016. máj. 7. 09:38
1/2 anonim válasza:
Definíció szerint gyök(2)*gyök(2)=2, ezért 3*3*2=18 az értéke.
A másodiknál azonosságból gyök(2)*gyök(3)=gyök(2*3)=gyök(6), ezt még szorzod 6-tal, tehát 6*gyök(6) az értéke, ezt még akár át lehet írní gyökös alakra, gyök(216), ha az értékére vagy kíváncsi, akkor számológéppel.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2016. máj. 7. 12:28