(x+y) a másodikon
x=3 y=2
az x-nek és a y-nek is ki kell számolni a gyökét?
9x+2y az jó eredmény?
2016. márc. 3. 19:31
1/6 anonim válasza:
(x+y)^2 = x^2 + 2xy + y^2
behelyettesítve pedig 25.
inkább meg sem kérdezem, hogy jött ki a te megoldásod.
2/6 anonim válasza:
Szerintem ha meg van adva, hogy x = 3 és y = 2, akkor próbáld meg ezeket beírni az x és az y helyére. Úgy értem, hogy ha ez teljesül, akkor
(x + y) a másodikon
az nem lesz más, mint (röviden: '=')
(3 + 2) a másodikon.
> „az x-nek és a y-nek is ki kell számolni a gyökét?”
Minek kell még kiszámolni a gyökét szerinted? Mit kér a feladat?
> „9x+2y az jó eredmény?”
Nem hiszem…
3/6 A kérdező kommentje:
Akkor 3+2=5 és 5*5=25
Akkor ugye 25 az eredmény?
2016. márc. 3. 19:43
4/6 A kérdező kommentje:
(3x-1/6)^2
x=3 y=2
3*3=9 1/6=0,16
9-0,16=8,84*8,84=78,14
jól számoltam?
2016. márc. 3. 19:52
5/6 anonim válasza:
Jól, csak nem tom, hogy mi az az y=2