Hogy kell kiszámolni? (algebra) SÜRGŐS!


(x+y) a másodikon

x=3 y=2

az x-nek és a y-nek is ki kell számolni a gyökét?

9x+2y az jó eredmény?



2016. márc. 3. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:

(x+y)^2 = x^2 + 2xy + y^2


behelyettesítve pedig 25.


inkább meg sem kérdezem, hogy jött ki a te megoldásod.

2016. márc. 3. 19:36
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha meg van adva, hogy x = 3 és y = 2, akkor próbáld meg ezeket beírni az x és az y helyére. Úgy értem, hogy ha ez teljesül, akkor

(x + y) a másodikon

az nem lesz más, mint (röviden: '=')

(3 + 2) a másodikon.


> „az x-nek és a y-nek is ki kell számolni a gyökét?”

Minek kell még kiszámolni a gyökét szerinted? Mit kér a feladat?


> „9x+2y az jó eredmény?”

Nem hiszem…

2016. márc. 3. 19:39
 3/6 A kérdező kommentje:

Akkor 3+2=5 és 5*5=25

Akkor ugye 25 az eredmény?

2016. márc. 3. 19:43
 4/6 A kérdező kommentje:

(3x-1/6)^2

x=3 y=2

3*3=9 1/6=0,16

9-0,16=8,84*8,84=78,14

jól számoltam?

2016. márc. 3. 19:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól, csak nem tom, hogy mi az az y=2
2016. márc. 3. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egy egyenlőség.
2016. márc. 4. 21:41