hajtókerék Fogszáma: z1= 28
hajtókerék fejkör átmérő: da1= 120mm
hajtás tengelytávolsága: a= 140mm
lábhézag tényező: c*= 0,25
-----------------------------------------------------------
Határozza meg:
1, A modult.
2, A hajtott kerék fogszámát.
3, mindkét kerék osztókörátmérőjét
4, mindkét kerék lábkörátmérőjét
5, A fogosztást
6, a hajtás módosítását
2016. máj. 3. 17:17
1/8 anonim válasza:
Gépelemek könyvbe megtalálod a számítás menetét. Nem értem a problémát...
2/8 A kérdező kommentje:
leginkább a modult nem tudom kiszámolni m= d/z=P/Pí
nem bírom kiszámolni
2016. máj. 3. 21:17
3/8 anonim válasza:
nézd meg szépen a könyvet, mert ebből bukta lesz, ha ilyen alap dolgokat nem tudsz...
4/8 A kérdező kommentje:
hol tudom megnézni? próbáltam megkeresni de nem találtam
2016. máj. 4. 10:11
5/8 anonim válasza:
Be kell menni a könyvtárba. Kiveszed szépen Vörös Imre: Gépelemek 3. kötetét. abban mindent megtalálsz.
6/8 anonim válasza:
Modul: Da1=mx(z1+2)----> m=da1/z1+2= 120mm/30=4mm
7/8 anonim válasza:
Nekem is megvan ez a feladat, pont ezzel szenvedek én a hajtott kerék fogszámát nem tudom kiszámolni.
8/8 anonim válasza:
Nevetséges, hogy már egy hete nem bírtatok bemenni a könyvtárba...