Fogaskerékhajtás számítás?


hajtókerék Fogszáma: z1= 28

hajtókerék fejkör átmérő: da1= 120mm

hajtás tengelytávolsága: a= 140mm

lábhézag tényező: c*= 0,25

-----------------------------------------------------------

Határozza meg:

1, A modult.

2, A hajtott kerék fogszámát.

3, mindkét kerék osztókörátmérőjét

4, mindkét kerék lábkörátmérőjét

5, A fogosztást

6, a hajtás módosítását



2016. máj. 3. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Gépelemek könyvbe megtalálod a számítás menetét. Nem értem a problémát...
2016. máj. 3. 20:54
 2/8 A kérdező kommentje:

leginkább a modult nem tudom kiszámolni m= d/z=P/Pí

nem bírom kiszámolni

2016. máj. 3. 21:17
 3/8 anonim ***** válasza:
nézd meg szépen a könyvet, mert ebből bukta lesz, ha ilyen alap dolgokat nem tudsz...
2016. máj. 3. 22:08
 4/8 A kérdező kommentje:
hol tudom megnézni? próbáltam megkeresni de nem találtam
2016. máj. 4. 10:11
 5/8 anonim ***** válasza:
Be kell menni a könyvtárba. Kiveszed szépen Vörös Imre: Gépelemek 3. kötetét. abban mindent megtalálsz.
2016. máj. 4. 17:28
 6/8 anonim válasza:
Modul: Da1=mx(z1+2)----> m=da1/z1+2= 120mm/30=4mm
2016. máj. 9. 12:16
 7/8 anonim válasza:
Nekem is megvan ez a feladat, pont ezzel szenvedek én a hajtott kerék fogszámát nem tudom kiszámolni.
2016. máj. 9. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nevetséges, hogy már egy hete nem bírtatok bemenni a könyvtárba...
2016. máj. 9. 20:06