2016. ápr. 20. 19:58
1/3 anonim válasza:
2/3 anonim válasza:
3/3 tatyesz válasza:
Kiszámolod az adatsokaság átlagát.
Ezután kiszámolod az adatok négyzeteinek az átlagát.
Ez utóbbiból kivonod az átlag négyzetét, és az eredményből gyököt vonsz.
Pl. Adatok: 3, 4, 6, 8, 9
Átlag: (3+4+6+8+9):5=6
Az adatok négyzete: 9, 16, 36, 64, 81
ennek az átlaga: (9+16+36+64+81):5=41,2
√(41,2-6²)=√(41,2-36)=√5,2=2,28