Hogyan lehet kiszámítani egy adatsokaság szórását?


2016. ápr. 20. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

[link]


a függvénytáblában is benne van

2016. ápr. 20. 20:06
 2/3 anonim ***** válasza:
2016. ápr. 20. 20:14
 3/3 tatyesz ***** válasza:
100%

Kiszámolod az adatsokaság átlagát.


Ezután kiszámolod az adatok négyzeteinek az átlagát.


Ez utóbbiból kivonod az átlag négyzetét, és az eredményből gyököt vonsz.


Pl. Adatok: 3, 4, 6, 8, 9


Átlag: (3+4+6+8+9):5=6


Az adatok négyzete: 9, 16, 36, 64, 81


ennek az átlaga: (9+16+36+64+81):5=41,2


√(41,2-6²)=√(41,2-36)=√5,2=2,28

2016. ápr. 21. 09:48