Hogyan kell kiszámitani egy téglalap oldalait ha ismerjük a területét és kerületét?

a területet 192 cm2 a kerülete pedig 56 cm.

2016. ápr. 19. 21:49
 1/3 anonim válasza:
0%
Irreleváns kérdés a Kategória: Tudományok » Alkalmazott tudományok ban..
2016. ápr. 19. 21:52
 2/3 anonim ***** válasza:

I. K=2*(a+b)=> a+b=28

II. T=a*b=> a*b=192

---------------------

Két egyenlet két ismeretlen


12

16

2016. ápr. 19. 22:09
 3/3 Tom Benko ***** válasza:

Másodfokú egyenlettel.

2(w+h)=P

wh=A

alapján 2w^2-Pw+2A=0.

2016. ápr. 20. 09:12