Ezeket valaki megtudja oldani?


1.

Négy szabályos dobókockát egymástól függetlenül feldobva mennyi annak a valószínüsége, hogy mindegyik kockával legalább négyest dobunk?


2.

q) Mennyi a valószínűsége, hogy egy szabályos érmével hússzor dobva mindig írást kapunk?

b) Tíz érme közül az egyik hibás, mindkét oldalán írás van. Mennyi annak a valószínűsége, hogy

egy ezek közül véletlenszerűen kiválasztott érmével hússzor dobva mindig írást kapunk?

c) Mennyi a valószínűsége, hogy szabályos érmével dobtunk, ha hússzor dobva mindig írást kaptunk?


2016. máj. 1. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

kedvező esetek száma: 3*3*3*3=81 (mert 4 vagy 5 vagy 6)

összes esetek száma: 6*6*6*6=1296

p=81/1296=1/16

Egyszerűbben egy kockával legalább négyest dobni 3/6=1/2 a valószínűség. Négy kockával (3/4)^4=(1/2)^4=1/16

2

a) írás valsége: 1/2

hússzor egymás után írás: p=(1/2)^20

2016. máj. 1. 22:13
 2/3 anonim ***** válasza:

(Nem az első válaszoló vagyok.)


2/b: 9/10 annak a valószínűsége, hogy a szabályosokból választunk ki egyet, és 1/10 a vsz.-e, hogy a hibásat szedjük ki. (Ez utóbbinál természetesen 100%.)

Ekkor P = 0,9*0,5^20 + 0,1*1


2/c: Az nem világos, hogy ez a b-vel összefüggésben van, vagy nincs. Mert ha nincs, akkor itt is 0,5^20.

De ha igen, akkor a Bayes-tételt kell alkalmazni:

P(szabályos | 20-szor írás) = 0,9*0,5^20 / (0,9*0,5^20 + 0,1*1)

2016. máj. 2. 10:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 2. 11:21