Valaki megtudja oldani ill. elmagyarázni ezeket a matek feladatokat?


Van 3 feladat amiben nem vagyok biztos benne

1. (x-2)-(2x+3)=-4 /itt amúgy mindent mindennel kell szorozni/

2. 10 hatványban x ×100 hatványban 2x-3 -1=0 /-1 nincs hatványban/

3.cosx=-0,8011


És vannak olyan feladatok amiket végképp nem értek.

1. Az alábbi pontokról számításokkal döntésük el, hogy melyik illeszkedik az O(-5;-1) középpontú, 13 sugarú körre: a) (0;11) b) (-17;4)

2.Írjuk fel az AB szakasz harmadoló pontjainak koordinátáit, ha:

a) A(3;2) B(12;4)

b) A(-2;-5) B(5;-8)


2015. aug. 22. 12:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia! az első feladatodhoz írnék: azt mondjuk nem értem, hogy mit értesz az alatt, hogy mindent mindennel szorozni? nem írtál szorzójelet sehova! ha középen tényelg kivonás van, akkora művelet egyszerű:

x-2-2x-3=-4

-x-5=-4

-x=1

x=-1 ---> ez volna a végeredmény.


A 2. feladatot nem egészen értem. a hatványjelet itt "^"-vel helyettesítjük. E szerint így gondoltad? : ((10^x*100)^2x-3)-1 ?


a 3. feladat: ezt egyszerűen vissza kell "shiftelni" a számológépedben. vagyis: megnyomod a "shift" gombot, utána a "cos"-t, majd beírod, hogy -0,8011. eszerint: x= 143,24°


A másik kettő feladatban nem vagyok biztos.

2015. aug. 22. 14:59
 2/12 anonim ***** válasza:

1.

(x-2)*(2x+3)=-4 minden tagot minden taggal szorozva

2x^2+3x-4x-6=-4

2x^2-x-6=-4

2x^2-x-2=0


Feltéve, hogy ez volt a feladat akkor már csak ezt a másodfokú egyenletet kell megoldani.


2.

10^x * 100^(2x-3) - 1 = 0 Mivel 100=10^2 ezért a 100 hatványkitevőjét 2-vel kell megszorozni.

10^x * 10^(4x-6) - 1 = 0, azonos alapú hatványokat úgy szorzunk össze, hogy a hatványkitevőket összeadjuk ezért

10^(5x-6) - 1 = 0 plusz 1

10^(5x-6) = 1 Mivel 1=10^0

10^(5x-6) = 10^0 az exponenciális függvény szigorú monotonítása miatt

5x-6=0

x=6/5


3.

cos x = -0,8011

Számológéppel kiszámolva: x1 = 143,24 + k*360 (fokban)

x2 = 360 - 143,24 + k*360 = 216,76 + k*360

2015. aug. 22. 15:08
 3/12 anonim ***** válasza:

A végképp nem értetthez:

1. kör egyenlete a (0,11)ponttal: (0+5)^2+(11+1)^2=13^2 ez az állítás igaz, tehát a pont a körön van.

Az egyenlet amit használtam: (x-u)^2+(y-v)^2=r^2, ahol x;y a körön található pontok koordinátái, u;v pedig a kör kp-jának koordinátái, r pedig a sugara. Ha az egyenlet nem igaz, a pont nincs rajta a körön. A másodikkal próbáld meg te:)

2: A harmadoló pontok képlete: A-hoz közelebbi: F[(2*a1+b1)/3; (2*a2+b2)/3] Ezzel megkapod Az F harmadolópont koordinátáit, a másik ugyanez, csak felcserélve az a-k meg a b-k. Az elsőt itt is megcsinálom példának: F[(2*3+12)/3;(2*2+4)/3]=F[6;8/3] A másik: E[(2*12+3)/3;(2*4+2)/3]=E[9;10/3]

2015. aug. 23. 01:15
 4/12 A kérdező kommentje:

1. Feladathoz.

(0+5)^2+(11+1)^2=13^2 /felbontottam/

0+0+25+121+121+1=169

268=169 /akkor ez nem illeszkedik ra vagy neked hogy jott ki 169?

b feladat. Igy számoltam. De nekem furcs a szam szoval biztos rossz.

(-17+5)^2+(4+1)^2=13^2 /itt is felbontottam/

289+1445+25+16+8+1=169

1784=169 ?!?!?

2015. aug. 23. 17:57
 5/12 anonim ***** válasza:

A zárójelben lévő összeadást nem tagonként emeljük négyzetre, vagy nem tudom mit csináltál:D Először összeadod ami a zárójelben van és utána azt emled négyzetre. Szóval 5 a négyzeten+12 a négyzeten. Az éppen 169:)

A b-t is ott rontottad el, hogy én nem tudom mit csinálsz a "felbontás" címszó alatt, az egy egyszerű négyzetre emelés, nem az (a+b)^2-t kell használni...mondjuk azt is elrontottad akkor valahol, mert abból is ki kéne jönnie, de itt nincsenek ismeretlenek, szóval egyszerűen csak el kell végezni a zárójelben lévő számítást és annak az eredményét kell négyzetre emelni.

2015. aug. 23. 21:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Jaaa. Köszönöm:D amúgy ha valamit még nem tudok megkérdezhetem tőled?:))
2015. aug. 23. 22:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg, bár van aminek nekem is utána kell nézni:D
2015. aug. 23. 22:57
 8/12 A kérdező kommentje:
De te legalább így hogy utána nézel megtudod csinálni...de én még így sem...vagy keveset...meg nem vagyok biztos benne. Amúgy a felezomeroleges egyenlet...az a felezopont?
2015. aug. 24. 18:38
 9/12 anonim ***** válasza:
A felezőmerőleges az a felezőmerőleges. A felezőpont, az meg a felezőpont:D Pontosan mi lenne a kérdés? A felezőmerőleges egyenlete sok pontra igaz, míg a felezőpont csak egy ezek közül. Meg az is kérdés, hogy minek a felezőpontja és minek a felezőmerőlegese?
2015. aug. 24. 19:06
 10/12 A kérdező kommentje:

Írjuk fel az AB szakasz felezőmerőlegesének egyenletét, ha:

A(0;0) B(2010;0)

2015. aug. 24. 19:46
1 2