Ti hogyan tudnátok elmagyarázni az én helyemben egy kezdőnek, hogy ne egyből az olyan feladatokat akarja megcsinálni, amit még nem tud?
MIg eljut a 100 szabalyos fekvotamaszra, oda sok ido kell, es nem sokat er vele,ha 100x szabalytalanul foldhoz vagja magat egybol, met az mar allokepessegi gyakorlat es nem eroedzes(szerintem), es az izuleteit is tonkre teszi. Vegezzen inkabb 30-40 szabalyosat, es eszre fogja venni a kulonbseget.
Ahhoz, hogy eleg eros legyen az emberi zaszlohoz, oda ero kell, nagy ero, amit kis ismetles szammal es nagy precizitassal kell vegezni
Heló!
Szeritnem hatásos lenne, ha mtuatnátok neki egy edzéstervet,és a kvöetkező történne:
Oké, szeritned te készen állsz, hogy ezt meg ezt csináld, de vlamiért nem megy. Akkor nézzük az alapokat. Itt van ez az edzés, csináld végig. Csak ennyi. És amikor nem úgy csinálja, ahogy azt kell, ha maga ellen tesz cska rosszat azzla ,hogysiet, szabáyltalan... Akkor mindig újra kezded számolni a gyakorlatot. Ha pedig nem tudja végigcsinálni - amit gyanítok, hogy így lesz -, vagy annyira kfiárad, hogy másra már nem is lenne képes, akkor csak belátja végre, hogy amíg a vár gyenge alapokon áll, addig egy szellő is legyőzi, az pedig akkor nem vár...
Talán így rájön, hogy segíteni akarsz neki, és azt, hogy a lehető legtöbbet hozza ki magából.
Ez olyan, mintha valaki csak egyezéssel (1 smétléses sorozatok) akarna fejlődni erőemelésben. Azt csak időszakonként lehet csinálni.
Tömeget is kell növelni erőemelésben is.
Ugyanígy van fegyencedzés esetén is. Ott ugyan nagyobb hangsúly van a funkcionalitáson, meg arányaiban nagyobb az izom fajlagos erejének növekedése mint a tömeg növekedése, de attól még nekik is kell hogy meglegyen egy bizonyos izomtömeg. És ezt a kezdő gyakorlatokkal lehet elérni egy kezdőnek, tekintve hogy a haladókat nem tudja normálisan megcsinálni.
A megpakolt teherautó se indul el gyorsítófokozatban.
Nem tudom milyen alkatú az ismerősöd, de azért leírom ezt is, akkor érdekes ha ektomorf:
Étrend fontos, ugyanis (főleg gyors anyagcseréjűek) hamarabb megállnak a fejlődésben, akiknek nincs. Itt szól bele a genetika, nem a gyakorlatok terén.
Vannak akiknek lassú az anyagcseréjük, ők szokták mondogatni hogy "nincs étrendem, alig eszek, mégis fejlődök". Akinek viszont több kell, mert olyan az alkata, az ha megszakad se tud eredményt elérni, amíg nincs meg a tápanyagmennyiség.
Nekem pl a 4g/tskg fehérje is kell komoly erőszinthez, tapasztalat (tudom hogy ez szélsőséges, de jelzi hogy mennyire eltérő tud lenni a tápanyagigény). Ha napi pl. 1g/tskg-t eszek, csinálhatok akármilyen edzést, nemhogy nem fejlődök, hanem még gyengülök is a relatív túledzés miatt, ez is tapasztalat. A könyvben olvasható napi 56 g című ökörséget el kell felejteni, az a tetűlassú anyagcseréjűeknek (az igazi ősendomorfoknak) is csak szűken elég.
A standard a 2g/tskg fegyencedzőknek is. Sok frusztrációtól megkíméli magát az ember ha nem szenved a teste hiányt az erőforrásokban.
Valószínűleg akkor inkább a magamutogatás hajtja, nem az őszinte, fejlődés iránti vágy...
Aki komolyan veszi, az lesz arja, hol, ki, mikor látja, és be is tartja a fokozatosság elvét. Mondom, a helyedben nem feszülnék ezen és hagynám a p icsába. Majd megtanulja, hogy nála se megy másképp...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!