Számold ki 5 mól,02 gáz hány molekulát tartalmaz,mennyi a tömege,és mekkora térfogatú standart körülmények között.2016. jan. 17. 15:08
1/1 anonim válasza:
1 mól gáz 6*10^23 molekulát tartalmaz, tehát 5 mól gáz
5*(6*10^23)=3*10^24 molekulát tartalmaz.
Az O2 gáz moláris tömege 32 g/mol, tehát 5 mol tömege
5 mol * 32 g/mol = 160 g
A standard körülmények: p=101 kPa, T=298 K
Az ideális gázok állapotegyenlete: p*V=n*R*T, vagyis
V=(n*R*T)/p=(5 mol * 8,314 J/mol*K * 298K )/101000 Pa,
ami kiszámolva 0,123 m^3 vagy 123 dm^3