Valaki megtudja oldani ezt a kémia házit?

Számold ki 5 mól,02 gáz hány molekulát tartalmaz,mennyi a tömege,és mekkora térfogatú standart körülmények között.

2016. jan. 17. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

1 mól gáz 6*10^23 molekulát tartalmaz, tehát 5 mól gáz

5*(6*10^23)=3*10^24 molekulát tartalmaz.


Az O2 gáz moláris tömege 32 g/mol, tehát 5 mol tömege

5 mol * 32 g/mol = 160 g


A standard körülmények: p=101 kPa, T=298 K


Az ideális gázok állapotegyenlete: p*V=n*R*T, vagyis

V=(n*R*T)/p=(5 mol * 8,314 J/mol*K * 298K )/101000 Pa,

ami kiszámolva 0,123 m^3 vagy 123 dm^3

2016. jan. 17. 17:43