Halvány lila gőzöm nincs,hogyan csináljam meg.. Elkezdeni eltudom utána semmi,exponenciális feladat:

4^2x-1*2^x=16^x

9^x-1=81*√3

Előre is köszi!


2015. szept. 27. 15:27
 1/3 anonim ***** válasza:

4^2x-1*2^x=16^x

Feltételezem, hogy itt a 4^2x esetén az x is a kitevőben van, tehát 4^(2x)-ről van szó.


Így itt nincs megoldás.


9^x-1=81*√3

Feltételezem, hogy itt is igaz, hogy az x-1 a kitevőben van, tehát 9^(x-1)ről van szó.

Így x=13/4

2015. szept. 27. 15:32
 2/3 A kérdező kommentje:

4^(2x-1)

Köszi,de jó lenne egy levezetés,hogy meg is értsem.. Holnap doga,hiányoztam nem kell tovább mondanom..

2015. szept. 27. 15:43
 3/3 A kérdező kommentje:
Segitsen mar valaki!!!! Kerem!
2015. szept. 27. 16:33