ma vettük a középponti és kerületi szögeket.

Nem értem ezeket a feladatokat. A házira holnap jegyet kapunk, külön lapra kell beadni. Aki megtudná oldani annak nagyon hálás lennék.


1. Feladat

egy adott körben mekkora kerületi szög tartozik azon ívekhez, amelyek középponti szögének nagysága

(mindegyik feladatnál 6 feladat van csak a "b"-ket kell megoldani)

b, 138fok;


2. Egy adott körben mekkora középponti szög tartozik azon ívekhez, amelyeken nyugvó kerületi szögek nagysága

b, 84fok;


3. Egy kör adott ívén nyugvó kerületi és középponti szög nagyságának összege

b, 210fok;

Számítsuk ki a kerületi és a középponti szög nagyságát az egyes esetekben!


4. Mekkora kerületi szög tartozik a kör azon ívéhez, amelynek hossza a kör kerületének

b, 7/12 része;



2015. márc. 3. 00:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Én meg tudom oldani.
2015. márc. 3. 00:43
 2/18 A kérdező kommentje:
légyszíves leírod akkor a megoldásokat?
2015. márc. 3. 01:10
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

- Egy középponti szög kétszerese az azonos íven nyugvó kerületi szögnek.

- A kerületi szög nagysága egyenesen arányos a körív nagyságával.


1.

Egy adott körben mekkora kerületi szög tartozik azon ívekhez, amelyek középponti szögének nagysága 138°


2*Ker = Köz

2*Ker = 138°

Ker = 138°/2 = 69°


2.

Egy adott körben mekkora középponti szög tartozik azon ívekhez, amelyeken nyugvó kerületi szögek nagysága 84°


Köz = 2*Ker

Köz = 2*84° = 168°


3.

Egy kör adott ívén nyugvó kerületi és középponti szög nagyságának összege 210°

Számítsuk ki a kerületi és a középponti szög nagyságát az egyes esetekben!


Köz = 2*Ker

Köz + Ker = 210°

2*Ker + Ker = 210°

3*Ker = 210°

Ker = 70°


4.

Mekkora kerületi szög tartozik a kör azon ívéhez, amelynek hossza a kör kerületének 7/12 része?


Először a középponti szöget számoljuk ki. A teljes körkerülethez 360°-os középponti szög tartozik. Ezzel egyenesen arányos a kerület 7/12 részéhez tartozó középponti szög:

Köz = 360°*7/12 = 210°

Ker = Köz/2 = 210°/2 = 105°

2015. márc. 3. 06:20
 4/18 A kérdező kommentje:
Már késő -.-
2015. márc. 3. 11:28
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Meg sem köszönöd? Hálátlan alak vagy.
2015. márc. 3. 12:41
 6/18 A kérdező kommentje:
Te meg köcsög, mert tegnap raktam fel úgy hogy mára kell. Este még írtál is, hogy megtudod oldani te sz*pos és mára oldottad meg amikor már suliba vagyok??!
2015. márc. 3. 16:29
 7/18 Tom Benko ***** válasza:
100%
Tán dolgozni is kellene vele, te szellemi etióp. Ha van valami részmegoldásod, akkor azon tudunk segíteni, de hogy meg sem próbálod, az a szánalmas kategória legalja.
2015. márc. 3. 17:30
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező te hülyegyerek a kérdést MA raktad fel, olvastam az előző válaszolók kommentjeit, és teljesen igazuk van.. Oldd meg magadnak b+ -_-
2015. márc. 3. 20:26
 9/18 anonim válasza:
15%
De ha nem érti hogy a f_szba csinálja meg
2018. jan. 18. 15:23
 10/18 anonim ***** válasza:
35%
Minek van ilyen oldal ha nem tehet fel kérdést?xd
2020. márc. 22. 21:19
1 2