Valaki megtudja ezt a matek feladatot oldani?


Mekkora annak a forgáshengernek a térfogata és felszíne,melynek adatai a következőek.

r=10cm t palást=2000 négyzetméter


Nagyon fontos lenne!!!hnap írunk és jó lenne egy levezetés,h megtudjam oldani



#matematika #házki
2014. nov. 16. 19:13
 1/1 anonim ***** válasza:

A henger alap-körének sugara („r”): 10 cm.

A palást felülete m²-ben van megadva, adjuk meg a sugarat is méterben; így kerületé m-ben, területét m²-ben fogjuk kapni .

r = 10 cm = 1 dm = 0,1 m.


A henger felszíne: az alap (kör) területe + a fedő (kör) területe + a palást területe.

Az alap kör területe: r²*π = 0,1²*3,14 = 0,01*3,14 = 0,0314 m².

A fedő kör területe ugyanekkora, tehát annak a területe is 0,0314 m².

A palást felülete adott: 2000 m².

Tehát a

F e l s z í n : 0,0314 + 0,0314 + 2000 = 2000,0628 m².


A palást, kiterítve, téglalap (speciális esetben négyzet).

Alapja, a henger (kör) alapjának kerülete, magassága a henger magassága.

A palást felülete 2000 m².

Alapja a kör kerülete, ami 2*r*π = 2*0,1*3,14 = 0,628 m.

A palást felülete: alap*magasság.

A felület („f”) ismert, az alap oldalt („a”) kiszámítottuk.

f = a*m („m” a magasság). Ezt kell kiszámolnunk. Az egyenlőség változatlan marad, ha mindkét oldalát osztjuk „a”-val.

f/a = m

f/a = 2000/0,628 = 3184,71 m. (Ez a magasság.)

A henger térfogata alapterület*magasság.

Az alapterületet már a felületnél kiszámoltuk (0,0314 m²).

A magasságot most számoltuk ki. (3184,71 m)

T é r f o g a t : 0,0314 * 3184,71 = 99.999894 m³≈ 100 m³.

2014. nov. 17. 16:24