Valaki megtudja ezt a matek feladatot oldani? /a feladat lent/


Szerénke három egeret fog addig, amíg Lukrécia kettőt. Ha ketten együtt 60 egeret fogtak, akkor hány egeret fogott Lukrécia?


Nem bánnám, ha leírnátok hogy csináltátok. :)

Köszi előre is.


2010. jan. 22. 16:32
 1/10 anonim válasza:
55%

2X+3X=60

innentől hagyom neked, valamit te is csinalj;)

2010. jan. 22. 16:43
 2/10 anonim ***** válasza:
igen és akkor az x-re kijön valami, azt beszorzod 2-vel és annyit fog lukrécia
2010. jan. 22. 17:54
 3/10 anonim ***** válasza:

Szerintem:


Ugye Szerénke 3-at fogott Lukrécia 2-őt:


3+2=5

60/5=12

12*2=24 <--- ennyit fogott Lukrécia

12*3=36 <--- ennyit fogott Szerénke

2010. jan. 22. 17:57
 4/10 anonim válasza:
Ez egy nagyon egyszerű matek feladat. Hogy lehet, hogy ennyire nem érted, hogy itt kell kérdezni?
2010. jan. 22. 18:26
 5/10 anonim ***** válasza:

az előzőnek mondom, hogy: Ne legyél már ilyen tanítónéni.

Kérdező inkább azt, mond meg, hogy hol vannak nehézségeid, mit nem értesz, mikkel vannak gondok?

2010. jan. 22. 23:08
 6/10 anonim válasza:
0%

Én meg úgy gondolom, hogy a házi feladatot nem másokkal kell megcsináltatni. Ha nem megy, akkor otthon a szülőktől, nagyobb tesótól (ha van), a suliban meg a tanítótól kell megkérdezni, talán még örülne is neki, hogy a diák kérdez, és nem csak a látszatát mutatná, hogy meg van oldva a feladat, közben nem is érti.

Igenis a kedves diákok erőltessék meg magukat, ez így túl kényelmes, ha meg nem érti, ne a konkrét példát akarja megoldatni, hanem a módszert kérdezze, hogy bármilyen feladattal sikerüljön. Nekünk is meg kellett tanulni 15-20 éve, és aki nem mással csináltatta meg, az érti.


Én olyanoknak nem segítek, akik lusták gondolkodni.

2010. jan. 22. 23:14
 7/10 anonim ***** válasza:

az is lehet, hogy nem tud kitől segítséget kérni, de felelés vagy dolgozat várható belőle...

nem kellene mindig mindenkiben rögtön a rosszat látni.

átlag diákot nem is érdekel a házi, szerintem az is valami ha ide bepötyögte. ráadásul péntek van, nem is az hogy gyorsan másnapra a házit megiratná valakivel...

2010. jan. 23. 00:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Csak tudod van olyan, hogy nem segít a szülő, vagy ő sem tudja. Szerintem már az is értékelendő, hogy legalább foglalkozik vele. Mert megtehetné azt is, hogy beír megoldásnak egy találom számot, és aztábn azt mondja a suliban, hogy nem értette. Nem kaphat érte "büntetést", mert megcsinálta, de mégsem tudja, hogy hogy kell. Legalább ő tudni akarja, hogy hogy kell megcsinálni. Más erre sem veszi a fáradtságot.
2010. jan. 23. 13:53
 9/10 anonim válasza:

Én nem a megoldással segítek, hanem azzal, hogyan lehet megérteni egy ilyen feladatot.


Képzelj el ilyen feladatnál egy 2 karú mérleget, aminek az egyik serpenyőjébe rakod a végeredményt (itt a 60 egeret), a másik serpenyőjébe meg a többit, az ismert adatokat számmal, az ismeretlen adatokat valami mással, pl. betűvel jelöld. Az ismeretlent szeretnénk tudni vagy annak részarányos megfelelőjét, ez a szövegből kiderül. Mindig az ismeretlent keressük, úgyhogy csoportosítgatni kell, és mindig úgy kell csoportosítgatni, hogy a mérleg 2 serpenyőjében ugyanannyi legyen, egyik se billenhet el.


A többiben nem segítek. Meg tudod egyedül is oldani. Ha érteni akarod, ennél jobb választ nem kaphatsz, ha nem akarod érteni, érettségiig se fogod érteni, és ott nem lesz GYK, hogy megkérdezd. Mindig arra törekedj, hogy megértsd a lényeget, hogy aztán bármilyen feladatot megoldhass, gondolkodni kell rajta, mi a legegyszerűbb. Mindenhez van egy trükk és vizualizálni kell. Akár kísérletezhetsz is, ha az segít.


Mellesleg ha elkezdesz rejtvényeket fejteni, egy idő után rááll az agyad ezekre a feladatokra is, én anno nagyon sok rejtvényt fejtettem, míg volt időm, és az ilyen feladatok nem okoznak gondot.


Szerintem menni fog, ha rászánod magad, és bármilyen feladatot raknak eléd, meg fogod tudni oldani, csak gondolkodj, ne legyél hozzá lusta. A megoldást nem írom le, szerintem te is tudod, miért. Egyébként anyukám tanítónő, lehet, hogy ezért, de az ő diákjai tudnak is, aki hozzá kerül, mind úgy kerül ki a keze alól, hogy versenyeket nyernek. A szájbarágós segítség nem segítség, az a segítség, ha megtanulod a módszert.

2010. jan. 23. 14:10
 10/10 A kérdező kommentje:

egyébként nem házi feladat, csak felvételire készültem és az egyik könyvben találkoztam ezzel a feladattal és nem tudtam megcsinálni..


aki leírta a megoldást annak köszönöm. :) tényleg nem olyan bonyolult. :) köszi. :)

2010. jan. 24. 12:13