Valaki megtudja oldani ezt az egyenletet?


Van 2 egyenlet ami sehogy sem jött ki:

(1+x).(3x+4)-(2x+1).(x-3)=x.(x-4)+23

Ennek az eredménye: 1


(2-3x).(2x+5)-(4-x).(5x+1)-(3-x).(x+2)=0

Ennek az eredménye: 0


A pont az szorzás lenne

Az eredményt onnan tudom mert van a könyvhöz megoldás de abba csak a végeredményt írja le. De nekem nem jött ki, sajnos. Kérlek segítsetek! :)



2015. nov. 28. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:

Pedig nagyon könnyű. :s


Leírom jó szájbarágósan, hogy mit kell csinálni.


Először is szorozd össze a zárójeleket:

(1+x)*(3x+4) = 3x + 4 + 3x² + 4x = 3x² + 7x + 4

(2x+1)*(x-3) = 2x² - 6x + x - 3 = 2x² - 5x - 3

x*(x-4) = x² - 4x


Vagyis az első egyenlet így néz ki:

(3x² + 7x + 4) - (2x² - 5x - 3) = (x² - 4x) + 23


A második zárójel előtt mínusz van, tehát a tagok előjele megváltozik:

3x² + 7x + 4 - 2x² + 5x + 3 = x² - 4x + 23


x hatványai szerint csoportosítva:

x² + 12x + 7 = x² - 4x + 23


Az x-es tagokat átviszed bal oldalra, a szabad tagokat jobb oldalra:

16x = 16


x = 1

2015. nov. 28. 18:33
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! :)

Az előjelek nem stimmeltek nekem, azért nem jött ki

2015. nov. 28. 19:00
 3/4 anonim válasza:

(2-3x).(2x+5)-(4-x).(5x+1)-(3-x).(x+2)=0

(2-3x).(2x+5)=4x+10-6x^2-15x=-6x^2-11x+10

(4-x).(5x+1)=20x+4-5x^2-x=-5x^2+19x+4

(3-x).(x+2)=3x+6-x^2-2x=-x^2+x+6

(-6x^2-11x+10)-(-5x^2+19x+4)-(-x^2+x+6)=

-6x^2-11x+10+5x^2-19x-4+x^2-x-6=0

-11x+10-19x-4-x-6=0

-31x=0

x=0

ha még kellene.

2015. nov. 28. 19:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
2015. nov. 29. 10:28