Valaki megtudja oldani ezt a másodfokú egyenletet az alábbi képlet segítségével?


A képlet: [link]


Az egyenlet:

(u-3)² + (u+4)² - (u-5)² = 17u + 24



2013. nov. 4. 16:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom hányadikos lehetsz, hogy ezt így kérdezed. Itt a válasz:

[link]

2013. nov. 4. 17:04
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem értem mi a probléma a kérdésem feltételével.

11. osztályos vagyok.

Mellesleg köszönöm, én az egyik előjelen csúsztam el + annál akadtam el, hogy én azt hittem, hogy az u²-t is összevonjuk, és az u lesz a nyolcadikon. ??

2013. nov. 4. 17:16
 3/6 Lizybabah válasza:

Tuti hogy jó, szóval leírhat úgy ahogy van!: )

(u-3)2 + (u+4)2 – (u-5)2 = 17u +24


u2-6u+9+u2+8u+16-(u2-10u+25)= 17u+24 / zjb


u2-6u+9+u2+8u+16- u2+10u-25 = 17u+24 /öv


u2+12u =17u+24 /-17u


u2-5u =24 /-24


u2-5u-24=0 a= 1 b= (-5) c=(-24)


x=(-b±√(b^2-4ac))/2a = (5±√(25-96))/2 = (5±11)/2 = x1=8 x2=-3

bocsi hogy a végén így írta ki. de tudod miről van szó! : )

2013. nov. 4. 17:30
 4/6 A kérdező kommentje:
Közben már nekem is kijött, köszi szépen a segítséget :)
2013. nov. 4. 17:34
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem értem mi a probléma a kérdésem feltételével.

11. osztályos vagyok. "

Tudod, akinek angol wiki-ből kell a másodfokú egyenlet megoldóképletét belinkelni . . . ?!

2013. nov. 4. 17:48
 6/6 A kérdező kommentje:
Magamtól beírni kedvem nem volt, magyarul nem tudom mi a pontos neve, kéttannyelvűs vagyok, angolul tanulom a matekot, nekem ez annyi, hogy quadratic formula. Ebből értetted volna, ugye?
2013. nov. 4. 18:06