2010. jan. 31. 17:19
1/6 czibles 



válasza:





ez egy mértani sorozat ahol:
a1 = 80
q = 1/2
2/6 anonim 



válasza:





10cm tesz meg a 4.napon, és összesen 150et.. képletet nem tudok hozzá:)1. nap 80cm
2. nap 40
4/6 anonim válasza:
x=80 (1.nap)
x/2=40(2.nap)
(x/2)/2= 20 (3.nap)
[(x/2)/2]/2=10 (4.nap)
4.napon 10 cm tesz meg!
4nap alatt összesen : 80+40+20+10=150cm!
5/6 anonim 



válasza:





A 4. napon: 10 cm
4 nap alatt: 150 cm
Képlet? Ahányadik nap 2^a nap sorszáma-1-edikennel osztod a 80-at. :D Érthető?
6/6 anonim 



válasza:





1 2 3 4 - napon
0 80 120 140 - innen
80 40 20 10 - ennyit
80 120 140 150* - idáig
* - megoldás
Jobb kérdés h hanyadik napon jut el a csiga a 160 cm magasra:P