8. os MATEK HOLNAPRA! Jó matekosok leírnátok hogyan kell kiszámolni? (1kérdés)


Fanni beült egy fagyizóba és feljegyezte hogy ki mennyi fagyit rendelt.

1 gombócot: 4-en kértek

2 gombócot: 15 en kértek

3 gombócot: 10-en kértek

4 gombócot: 6-an kértek

5 gombócot: 6-an kértek


számítsd ki mennyi volt az átlagos gombócár!!!!


2010. ápr. 7. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehéz kiszámolni az átlagárat ha nincs megadva hogy egy gombóc mennyibe kerül.
2010. ápr. 7. 20:19
 2/6 anonim ***** válasza:
Hű mekkora marhaságot írtam, elnézést. De nem igazán értem a kérdést.
2010. ápr. 7. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
xD :D És vmi + adat nincs?
2010. ápr. 7. 20:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ebből csak annyit lehet kiszámolni hogy az emberek átlagosan 2,87804 gombóc fagyit ettek!!
2010. ápr. 7. 20:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Ahha. És 1 gombóc mennyibe kerül?
2010. ápr. 7. 21:09
 6/6 anonim ***** válasza:

1 gombóc ára legyen x!

Akkor összesen ennyi gombócot kértek:

4x+15*2x+10*3x+6*4x+6*5x=

=4x+30x+30x+24x+30x=

=118x

-->118x/(4+15+10+6+6)=118x/41=2,878x

az átlagos gombócár tehát 2,878x


nem teljesen értem a feladatot, de szerintem így kell megcsinálni, hogyha nem tudjuk 1 gombóc árát

ha mégsem akkor bocsi

2010. ápr. 8. 06:10