Fanni beült egy fagyizóba és feljegyezte hogy ki mennyi fagyit rendelt.
1 gombócot: 4-en kértek
2 gombócot: 15 en kértek
3 gombócot: 10-en kértek
4 gombócot: 6-an kértek
5 gombócot: 6-an kértek
számítsd ki mennyi volt az átlagos gombócár!!!!
2010. ápr. 7. 20:13
1/6 anonim válasza:
Nehéz kiszámolni az átlagárat ha nincs megadva hogy egy gombóc mennyibe kerül.
2/6 anonim válasza:
Hű mekkora marhaságot írtam, elnézést. De nem igazán értem a kérdést.
4/6 anonim válasza:
Ebből csak annyit lehet kiszámolni hogy az emberek átlagosan 2,87804 gombóc fagyit ettek!!
5/6 anonim válasza:
Ahha. És 1 gombóc mennyibe kerül?
6/6 anonim válasza:
1 gombóc ára legyen x!
Akkor összesen ennyi gombócot kértek:
4x+15*2x+10*3x+6*4x+6*5x=
=4x+30x+30x+24x+30x=
=118x
-->118x/(4+15+10+6+6)=118x/41=2,878x
az átlagos gombócár tehát 2,878x
nem teljesen értem a feladatot, de szerintem így kell megcsinálni, hogyha nem tudjuk 1 gombóc árát
ha mégsem akkor bocsi