Sziasztok!14/L
közép iskolába járok hatosztályosba és fizikából tz-t irok és lesznek benne transzformátoros feladatok.Ezért letöltöttem egy gyakorló feladat lapot ( [link] és van benne több helyen hogy megakadok.Ezért kértem a ti segitségetek.Sürgös lenne!Előre is köszi :)
2016. ápr. 19. 17:29
1/4 A kérdező kommentje:
Ui.: Valaki az transzformátor feladatainál használt átváltásokat is elküldené?(az összeset)
2016. ápr. 19. 17:35
2/4 anonim válasza:
Jó közelítéssel Pp=Psz, azaz UpIp=UszPsz.
3/4 anonim válasza:
Szia!
Erre az a képlet, hogy Up/Usz=Np/Nsz
Up/100=2000/4000
Up/100=0,5
Up=50 V
Isz:
Ip/Isz=Usz/Up
2/Isz=100/50
2/Isz=2
Isz=1 A
Pp=Up*Ip=50V*2A=100W
Psz=Usz*Isz=100V*1A=100W
Az átváltások ugyanazok mint pl. mm-m-km között.
1000V=1kV
1000mA=1A
4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 18. 23:01