Amtranszformátornál, hogy kell kiszámolniaz Up-t és a Pp-t ha nem tudom a Psz-t se? És egyébként hogy számolom ki az Up-t és az Ip-t ha mind2 hiányzik? (8. osztály)


Sziasztok!14/L

közép iskolába járok hatosztályosba és fizikából tz-t irok és lesznek benne transzformátoros feladatok.Ezért letöltöttem egy gyakorló feladat lapot ( [link] és van benne több helyen hogy megakadok.Ezért kértem a ti segitségetek.Sürgös lenne!Előre is köszi :)



2016. ápr. 19. 17:29
 1/4 A kérdező kommentje:
Ui.: Valaki az transzformátor feladatainál használt átváltásokat is elküldené?(az összeset)
2016. ápr. 19. 17:35
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó közelítéssel Pp=Psz, azaz UpIp=UszPsz.
2016. ápr. 19. 21:33
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Erre az a képlet, hogy Up/Usz=Np/Nsz


Up/100=2000/4000

Up/100=0,5

Up=50 V


Isz:

Ip/Isz=Usz/Up

2/Isz=100/50

2/Isz=2

Isz=1 A


Pp=Up*Ip=50V*2A=100W

Psz=Usz*Isz=100V*1A=100W


Az átváltások ugyanazok mint pl. mm-m-km között.

1000V=1kV

1000mA=1A

2016. ápr. 19. 21:43
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. nov. 18. 23:01