Dreamcatcher1 kérdése:

SOS fizika 7. osztály házidoga? Mf 61. o 8


Számold ki!

a: Mennyi pénzt spórolhat meg a család 5 év alatt, ha 5 db 60 W-os és 5 db 75 W-os izzót lecserélnek energiatakarékos izzókra?


b: Ha közben megváltozik az energia ára, hogyan változik a "megtérülési idő"

Ha drágul az áram, a megtérülési idő.....

Ha az energia olcsóbb lesz, a megtérülési idő .....



2016. ápr. 18. 18:45
 1/3 Arp Du ***** válasza:
100%

60W helyett 12W-os, 75 W helyett 15W-os (LED izzóval még jobb lenne)

innen: [link]


a megtakarítás ha az összes világít:

5*(60-12)W + 5*(75-15)W=240+300=540W=0,54 kW


ha naponta 2 órát világít az összes

5 év alatt 2*365*5=3650 óra

0,54kW *3650h =1971 kWh

áramdíj 36,5 Ft/kWh

1971 kWh*36,5 Ft/kWh=71941,5Ft=kb.72000Ft

(ha naponta 3 órát világít az összes 108000Ft)


b) ha drágul az áram, a megspórolt energia többet ér, hamarabb megtérül

olcsób árammal hosszabb idő

2016. ápr. 18. 21:01
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm !!!
2016. ápr. 19. 07:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Nos fizika szempontjából tökéletes az első válasz. De a ledes izzók ára sehol nincs kalkulálva!

Ha nem csúcsminőséget veszünk (de feltételezzük, hogy kibírja az 5 éves időtartamot) akkor (kb.) a 12W-os (60W) 10.000 forintba kerül (2000/db), a 15W-os (75W) 13.000 forintba (2600/db)

Ezek költségét még illik kalkulálni!

2016. ápr. 19. 07:52