Adja meg a 2x+y=4 egyenletű egyenesen és az x tengely metszéspontjának a koordinátáit, valamint az egyenes meredekségét!2016. ápr. 19. 16:59
1/4 anonim válasza:
x tengely metszéspont: y=0
behelyettesítesz az egyenletbe:
2x+0=4
x=2
Az x tengely metszéspontja: (2;0)
n(2;1)
v(1;-2)
v(1;m)
m=-2(ebben nem vagyok biztos)
2/4 anonim válasza:
Az X tengelyt akkor metszi az egyenes, amikor y=0, a függőleges tengelynél 0 érték van.
Ebből következik: 2x+y=4, vagyis 2x+0=4, vagyis 2x=4, x=2. Az y=0 ugye, ezt már tisztáztuk, tehát:
(2;0) ezen a ponton metszi az egyenes az X tengelyt.
A meredekség pedig 2
3/4 anonim válasza:
Ja, bocs, a meredekség -2.
y-ra kell rendezni az egyenletet.
y=-2x+4
4/4 anonim válasza:
A meredekség -2, ahogy írták is. Ez azt jelenti, hogy az egyenes olyan t szöget zár be az x tengellyel, amelyre igaz, hogy tangens( t) = - 2