Hogyan kell ezt a feladatot megoldani? (Matek,11. o)

Adja meg a 2x+y=4 egyenletű egyenesen és az x tengely metszéspontjának a koordinátáit, valamint az egyenes meredekségét!

2016. ápr. 19. 16:59
 1/4 anonim ***** válasza:

x tengely metszéspont: y=0

behelyettesítesz az egyenletbe:

2x+0=4

x=2

Az x tengely metszéspontja: (2;0)


n(2;1)

v(1;-2)

v(1;m)

m=-2(ebben nem vagyok biztos)

2016. ápr. 19. 17:15
 2/4 anonim ***** válasza:

Az X tengelyt akkor metszi az egyenes, amikor y=0, a függőleges tengelynél 0 érték van.


Ebből következik: 2x+y=4, vagyis 2x+0=4, vagyis 2x=4, x=2. Az y=0 ugye, ezt már tisztáztuk, tehát:

(2;0) ezen a ponton metszi az egyenes az X tengelyt.


A meredekség pedig 2

2016. ápr. 19. 17:15
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, a meredekség -2.


y-ra kell rendezni az egyenletet.

y=-2x+4

2016. ápr. 19. 17:17
 4/4 anonim ***** válasza:
A meredekség -2, ahogy írták is. Ez azt jelenti, hogy az egyenes olyan t szöget zár be az x tengellyel, amelyre igaz, hogy tangens( t) = - 2
2016. ápr. 20. 23:20