Valaki segítene megoldani a matek feladatot?


egy trapéz alapjai 25 és 15 cm, határozza meg a trapéz területét, ha a kiegészítő háromszög területe 60 négyzetcenti


köszönöm előre is!


2016. márc. 27. 21:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt:

[link]

Így már megy a megoldás? És érted is?

2016. márc. 27. 22:00
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha profibbak vagyunk, akkor a magasság meghatározása nélkül is ki tudjuk számolni; az előző ábrán látható, hogy van egy kis és egy nagy háromszög, melyek hasonlóak egymáshoz, ekkor meg tudjuk határozni a hasonlósági tényezőt; lambda=(kicsi oldala)/(nagy oldala)=15/25=3/5=0,6. Tudjuk, hogy a területek között az arány lambda^2, ez esetben 0,36, tehát (kicsi területe)/(nagy területe)=0,36, ebből kicsi területe=60 cm^2, így egyenletrendezés után nagy területe=60/0,36=500/3 cm^2, ebből a trapéz területét úgy kapjuk meg, hogy a nagyobb háromszög területéből kivonjuk a kisbb háromszög területét, tehát 500/3 -60=320/3 cm^2.
2016. márc. 27. 23:05