Három nyolcad liter vizet hogy kell átszámítani deciliterbe?


A törtként van megadva azt hogy kell?? :0

Mondjuk háromnyolcad liter víz az hány deci?

És háromnyolcad deci víz az hány liter? Így fordítva is?



2016. ápr. 17. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

1 liter = 10 deciliter = 100 centiliter = 1000 milliliter.

1/8-ad liter = 1000/8 milliliter.

A többi a te dolgod.

2016. ápr. 17. 11:54
 2/3 Minekvan ***** válasza:

konkrétabban:


D(dl)=L(l)*10, L(l)=10/D(dl)

2016. ápr. 17. 15:40
 3/3 Minekvan ***** válasza:
L(l)=D(dl)/10
2016. ápr. 17. 15:45