Kinek a hordójában volt a legtöbb bor, ha 1 akó = 32 pint, 1 pint = 2 icce, 1 icce = 2 meszely és 1 akó = 54,3 liter?2016. jan. 24. 19:20
1/1 anonim válasza:
1 akó = 54,3 liter
1 akó 32 pint, vagyis 54,3 liter = 32 pint → 1 pint = 54,3 liter / 32 = 1,696875 liter
1 pint = 2 icce, vagyis 1,696875 liter = 2 icce → 1 icce = 1,696875 liter / 2 = 0,8484375 liter
1 icce = 2 meszely, vagyis 0,8484375 liter = 2 meszely → 1 meszely = 0,8484375 liter / 2 = 0,42421875 liter.
Látványosabban kigyűjtve a kiszámoltakat:
1 akó = 54,3 liter
1 pint = 1,696875 liter
1 icce = 0,8484375 liter
1 meszely = 0,42421875 liter
Pintér Péter 30 pint bora 30 * 1,696875 = 50,90625 liter
Vicces Vencel 70 icce bora 70 * 0,8484375 = 59,390625 liter
Makó Márton 1 akó bora 54,3 liter
Meszely Mihály 100 meszely bora 100 * 0,42421875 = 42,421875 liter
Paliter Pál bora 50 liter.
A legtöbb bor Vicces Vencel hordójában volt.