Öt gazda egy-egy hordó bort vitt a borfesztiválra. Pintér Péter hordójában 30 pint, Vicces Vencelében 70 icce, Makó Mártonéban 1 akó, Meszely Mihályéban 100 meszely, Paliter Páléban pedig 50 liter bor volt. Lent?

Kinek a hordójában volt a legtöbb bor, ha 1 akó = 32 pint, 1 pint = 2 icce, 1 icce = 2 meszely és 1 akó = 54,3 liter?
2016. jan. 24. 19:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1 akó = 54,3 liter

1 akó 32 pint, vagyis 54,3 liter = 32 pint → 1 pint = 54,3 liter / 32 = 1,696875 liter

1 pint = 2 icce, vagyis 1,696875 liter = 2 icce → 1 icce = 1,696875 liter / 2 = 0,8484375 liter

1 icce = 2 meszely, vagyis 0,8484375 liter = 2 meszely → 1 meszely = 0,8484375 liter / 2 = 0,42421875 liter.


Látványosabban kigyűjtve a kiszámoltakat:

1 akó = 54,3 liter

1 pint = 1,696875 liter

1 icce = 0,8484375 liter

1 meszely = 0,42421875 liter


Pintér Péter 30 pint bora 30 * 1,696875 = 50,90625 liter

Vicces Vencel 70 icce bora 70 * 0,8484375 = 59,390625 liter

Makó Márton 1 akó bora 54,3 liter

Meszely Mihály 100 meszely bora 100 * 0,42421875 = 42,421875 liter

Paliter Pál bora 50 liter.


A legtöbb bor Vicces Vencel hordójában volt.

2016. jan. 24. 21:36