2016. márc. 22. 21:50
2/2 anonim válasza:
10*40=(10-x)*60
amiből az jön ki, hogy 10/3 liter vizet kell elpárologtatni.
Gondolkozhatsz úgy is, hogy a 10 liter 40%-os oldatban 4 liter só és 6 liter víz van. Ha 60 %-os oldatot akarsz csinálni akkor a 4 liter só lesz a 60%. Kiszámolod, hogy minek lesz a 60%-a a 4 liter. Ez lesz a 20/3 liter. Ezt kivonod a 10 literből (ami 30/3 liter), megkapod
30/3 - 20/3 = 10/3 liter vizet kell elpárologtatni.