A bor 12%-a etil-alkohol, a borból készített borpárlat 25%-a alkohol. Hány liter borpárlat lehet maximum 20 l borból?

Légyszíves segítsetek! Levezetéssel, ha lehetséges, mert meg szeretném érteni.

2016. jan. 10. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyenes arányosság a barátod:


1 liter borban 0,12l etil-alkohol van

20 liter borban 20*0,12 l (=2,4 l) etil-alkohol van.


1 liter borpárlatban 0,25l alkohol van

x liter borpárlatban 2,4l alkohol van


x=2,4*1 / 0,25=9,6 l

2016. jan. 10. 18:03
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséged!


Ebben még tudnál segíteni?

A tej 3,5%-a tejzsír, a vaj 60%-a tejzsír. Hány kg tejből lehet 1 kg vajat kiköpülni?

2016. jan. 10. 18:10
 3/6 anonim ***** válasza:
Ott van előtted ugyan az a feladat, csak más számokkal...
2016. jan. 10. 18:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Bár ez még annál is könnyebb
2016. jan. 10. 18:48
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha olyan konnyu segits kerlek....
2016. jan. 10. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:

1 kiló tejzsír 60%-a vaj


1 kiló tejzsírból lesz 0,6 kg vaj

x kiló tejzsírból lesz 1 kg vaj


x=1*1/0,6=1,67 kg


1 kg tej 3,5%-a tejzsír


1 kg tejből 0,035kg tejzsír lesz

y kg tejből 1,67 kg tejzsír lesz


y=1*1,67 / 0,035=47,62 kg

2016. jan. 10. 20:57