Légyszíves segítsetek! Levezetéssel, ha lehetséges, mert meg szeretném érteni.2016. jan. 10. 18:01
1/6 anonim válasza:
Egyenes arányosság a barátod:
1 liter borban 0,12l etil-alkohol van
20 liter borban 20*0,12 l (=2,4 l) etil-alkohol van.
1 liter borpárlatban 0,25l alkohol van
x liter borpárlatban 2,4l alkohol van
x=2,4*1 / 0,25=9,6 l
2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséged!
Ebben még tudnál segíteni?
A tej 3,5%-a tejzsír, a vaj 60%-a tejzsír. Hány kg tejből lehet 1 kg vajat kiköpülni?
2016. jan. 10. 18:10
3/6 anonim válasza:
Ott van előtted ugyan az a feladat, csak más számokkal...
5/6 A kérdező kommentje:
Ha olyan konnyu segits kerlek....
2016. jan. 10. 19:27
6/6 anonim válasza:
1 kiló tejzsír 60%-a vaj
1 kiló tejzsírból lesz 0,6 kg vaj
x kiló tejzsírból lesz 1 kg vaj
x=1*1/0,6=1,67 kg
1 kg tej 3,5%-a tejzsír
1 kg tejből 0,035kg tejzsír lesz
y kg tejből 1,67 kg tejzsír lesz
y=1*1,67 / 0,035=47,62 kg