Valami kiinduló pontot kérhetnék matek példához?


Pontos értéket vár a feladat.

Erről volna szó:

[link]


Előre is köszönöm :)



2016. ápr. 10. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
A 2 hatványait próbálgasd ki néhány esetben! Ha 2^1000 helyet csak 2^1 aztán 2^2 majd 2^3 beírod akkor a sin mögött 7/3pi, 13/3pi, 25/3pi áll. Mivel a sin 2pi szerint periodikus ezért sin(1/3pi)=gyök három per kettő.
2016. ápr. 10. 13:38
 2/4 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm! :)
2016. ápr. 10. 13:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit próbálgatni; az argumentumon belüli rész átírható így: 2^1000*pí + pí/3. Tudjuk, hogy a szinuszfüggvényre igaz, hogy sin(x)=sin(x+k*2pí), ahol k tetszőleges egész. Ebben az esetben 2^1000*pí=2*2^999*pí, tehát k=2^999, emiatt a kifejezés egyenlő sin(pí/3)-mal, az pedig gyök(3)/2-vel.
2016. ápr. 10. 13:55
 4/4 A kérdező kommentje:
Így már érthetőbb, köszönöm még egyszer :)
2016. ápr. 10. 14:14