Fizika házi feladatomban nem tudom a kiinduló egyenletekből megoldani a feladatot. Valaki segítene?


a2-re vagyunk kíváncsiak (ezek a számok alapvetően alsó indexben lennének, csak itt olyan nincs)

Kx=az x. tömeget taró kötélhezhez tartozó kötélerő

m=4kg, m1=7kg, m2=6kg

az egyenletek a következőek:

1., 0=a2-R*β

2., a1=R*β+a2

3., m1*a1=m1*g-K1

4., m2*a2=-m2*g+K2

5., m*a2=-m2*g-K1+K3-K2

6., Ɵ*β=K1*R-K3*R

7., Ɵ=½m*R^2


nagyon köszönöm, ha bárki segít! :)



2016. jan. 31. 20:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha ezeket az egyenleteket elfogadjuk helyesnek, plusz feltesszük, hogy g = 9,81 m/s^2 is adott (a szokásos módon), akkor 1)-ből:


a2 = R*β,

amit 2)-be helyettesítve

a1 = 2*a2.


3)-ból

2*m1*a2 = m1*g – K1,

K1 = m1*g – 2*m1*a2.


4)-ből

K2 = m2*a2 + m2*g,

ezeket 5)-be helyettesítve

m*a2 = –m2*g – m1*g + 2*m1*a2 + K3 – m2*a2 – m2*g,

K3 = (m – 2*m1 + m2)*a2 + (2*m2 + m1)*g.


A fentieket és még 7)-ből Θ-t helyettesítve 6)-ba:

m/2*R*a2 = (m1*g – 2*m1*a2)*R – ((m – 2*m1 + m2)*a2 + (2*m2 + m1)*g)*R.

Gondolom, R nem 0, így egyszerűsíthetünk vele:

(m/2 + 2*m1 + m – 2*m1 + m2)*a2 = (m1 – 2*m2 – m1)*g,

a2 = –4*m2/(3*m + 2*m2) * g.


Ha nem számoltam el. De szerintem ez alapján te is végig tudod vezetni egyszer.

2016. jan. 31. 22:03
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönömköszönömköszönöm! Megmentettél a fizika tanáromtól :)
2016. febr. 2. 11:29