Tudnátok segíteni ebben a két feladatban?


A=2(ab+ac+bc) és le kell írni hogy a c-t hogy kell kiszámolni.

A másik: T=(a+c):2m itt pedig az kell, hogy az m-et és a c-t hogy kell kiszámolni.

(Itt egy példa hogy mire gondolok: T=ab a=T:b)

Ha valaki segítene, azt nagyon megköszönném!


2016. márc. 28. 23:01
 1/3 A kérdező kommentje:
* T= (a+c):2 x m
2016. márc. 28. 23:02
 2/3 A kérdező kommentje:
A T=(a+c):2 x m-mel megvan :D
2016. márc. 28. 23:05
 3/3 anonim ***** válasza:

c = (A/2 -a*b) / (a+b)

c =(T*2)/m - a

m=(T*2)/(a+c)

2016. márc. 29. 08:25