A=2(ab+ac+bc) és le kell írni hogy a c-t hogy kell kiszámolni.
A másik: T=(a+c):2m itt pedig az kell, hogy az m-et és a c-t hogy kell kiszámolni.
(Itt egy példa hogy mire gondolok: T=ab a=T:b)
Ha valaki segítene, azt nagyon megköszönném!
2016. márc. 28. 23:01
1/3 A kérdező kommentje:
* T= (a+c):2 x m
2016. márc. 28. 23:02
2/3 A kérdező kommentje:
A T=(a+c):2 x m-mel megvan :D
2016. márc. 28. 23:05
3/3 anonim válasza:
c = (A/2 -a*b) / (a+b)
c =(T*2)/m - a
m=(T*2)/(a+c)