Tudnátok segíteni ebben a sorozatos feladatban? (részletes megoldásmenetet írjatok lécci)


Hét egység oldalhosszúságú négyzet oldalait az egyik csúcspontjától kezdve 3:4 arányú részekre kell osztani. A kapott 4 osztáspontot ismét egy négyzetet határoz meg. Ennek az oldalait is fel kell osztani az előbbiek szerint 3:4 arányú részekre. Tovább folytatva a szerkesztést határozza meg:

a) 7. négyzet területét

b) az első 7 négyzet területénke összegét

c)Mekkora lesz a négyzetek területének az összege, ha az eljárást a végtelenségig folytatjuk?



2016. márc. 20. 16:51
 1/3 anonim ***** válasza:
q=5/7, a1=7
2016. márc. 20. 17:07
 2/3 A kérdező kommentje:
Miért 5/7 a q?
2016. márc. 20. 18:20
 3/3 anonim ***** válasza:
mer 3^2+4^2=5^2
2016. márc. 20. 19:06