y-15÷(y-2)=0
(ipszilon ból tizenöt ipszilon minusz ketted egyenlő nulla )))
Hogyan kell megcsinálni? Csak hülyeségek jönnek k nekem. Levezetné nekem valaki ha megkérhetném :)
2016. márc. 20. 18:25
1/3 anonim válasza:
y=15/(y-2)
y^2-2y=15
y^2-2y-15=0
Megoldóképlettel: y1=5 y2=-3
3/3 anonim válasza:
Annyival kiegészíteném a fenti megoldást, hogy alaphalmaznak érdemes R\{2}-t választani és élni azzal a kikötéssel, miszerint y nem lehet 2.
Sz. Gy.