y-15÷(y-2)=0


(ipszilon ból tizenöt ipszilon minusz ketted egyenlő nulla )))


Hogyan kell megcsinálni? Csak hülyeségek jönnek k nekem. Levezetné nekem valaki ha megkérhetném :)



2016. márc. 20. 18:25
 1/3 anonim ***** válasza:

y=15/(y-2)


y^2-2y=15


y^2-2y-15=0


Megoldóképlettel: y1=5 y2=-3

2016. márc. 20. 18:33
 2/3 anonim ***** válasza:
Hat nekem 6.5 jott ki
2016. márc. 20. 18:44
 3/3 anonim ***** válasza:

Annyival kiegészíteném a fenti megoldást, hogy alaphalmaznak érdemes R\{2}-t választani és élni azzal a kikötéssel, miszerint y nem lehet 2.


Sz. Gy.

2016. márc. 20. 18:44