Nem értem, miért így folytatódik a megoldás? Körgeometria.


Tegnap picit elenyészett a 8. órában a figyelmem, viszont jegyzeteltem.. most nézem át az órai anyagot, de ennél megakadtam:


Bekeretezett rész: (a-b)^2 = a^2-2ab+b^2


Feladat:

x^2 + y^2 - 4x + 8y - 16 = 0

x^2 - 4x + y^2 + 8y - 16 = 0 <-- ennek mi értelme volt?

(x-2)^2 - 2^2 + (y+4) - 4^2 - 16 = 0 <-- itt vesztettem el a fonalat, ez hogy jött ki?

(x-2)^2 + (y+4)^2 = 36 <-- innentől vágom, C(2;-7), r=6


Köszönöm annak előre is, aki elmagyarázza! ♥



2016. márc. 19. 12:51
 1/2 A kérdező kommentje:

Oh, nem tudom miért körgeometriát írtam.

A kör egyenletéről van szó...

2016. márc. 19. 12:59
 2/2 anonim ***** válasza:

1. lépésben az x-es és y-os tagok egymás mellé rendezése (, csak segítségként)

2. lépésnél a bekeretezett részt kell segítségül hívnod

x-es tagok:

van egy 'x^2-4x', fel kell ismerned hogy ez az 'a^2-2ab' -> a=x és b=2;

ha (a-b)^2 = a^2-2ab+b^2 akkor a^2-2ab = (a-b)^2-b^2

ezek alapján: x^2 - 4x = (x-2)^2 - 2^2 = (x-2)^2 - 4

y-os tagokat:

másik azonosság: (a+b)^2 = a^2+2ab+b^2

van egy 'y^2 + 8y', fel kell ismerned hogy ez az 'a^2+2ab' -> a=y és b=4;

ha (a+b)^2 = a^2+2ab+b^2 akkor a^2+2ab = (a+b)^2-b^2

ezek alapján: y^2 + 8y = (y+4)^2 - 4^2 = (y+4)^2 - 16


ezért alakul így a második lépés:

(x-2)^2 - 2^2 + (y+4)^2 - 4^2 - 16 = 0

(x-2)^2 - 4 + (y+4)^2 - 16 - 16 = 0

(x-2)^2 + (y+4)^2 - 36 = 0


(x-2)^2 + (y+4)^2 = 36

(x-2)^2 + (y+4)^2 = 6^2

igen innen jön a (2,-4) középpontú 6 egységnyi sugarú kőr

2016. márc. 19. 21:02