1. kérdés : A nemzetközi úrállomás egy 400 tonnás szerkezet, amely 360 km magasságban 92 perc alatt kerüli meg a földet mekkora a gravitációs gyorsulás hat a nemzetközi úrállomáson tartózkodó úrhajósra?

Az egyik Galilei hold, az Io 424000 km sugarú pályán kering a Jupiter körül mekkora a Jupiter tömege ha az Io keringési ideje 1,77 nap? ( Légyszi képletet is meg a levezetést is írjátok le)



2016. márc. 15. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:

1.

Szerintem van benne néhány felesleges adat...


Wiki:

[link]

[link]


g = G * M / R^2


ahol:


G = 6,67384 * 10^(-11) N * m^2 / kg^2

(gravitációs állandó)

M = 5,9736 * 10^24 kg

(a Föld tömege)

R = 6372,797 km + 360 km = 6,732797 * 10^6 m

(a Föld sugara + a Föld és az űrállomás távolsága)


A számolást rád bízom!

(az eredmény m/s^2-ben lesz)

2016. márc. 17. 15:19