Adott A halmaz {1,2,3,4,5} és B{1,2,3,4,5,6,7}. Hány olyan függvény vanm amely d) A halmazt B-nek vmely 2 elemű részhalmazába képezi le e) Kölcsönösen egyértelmű és az A halmazt B-nek vmely 5 elemű részhalmazába képezi le?

2016. márc. 13. 09:10
 1/2 A kérdező kommentje:

f) A halmazt a B-be képezi le és monoton nővekvő

g) A halmazt a B-be képezi le és szigorúan monoton nővekvő?

2016. márc. 13. 09:11
 2/2 Fibonacci ***** válasza:

Szerintem:

d) C(7,2)·(2⁵-2) + C(7,1) = 21·(32-2) + 7 = 637

e) 7·6·5·4·3· = 2520

f) ismétléses kombináció, 7-ből 5 elem kiválasztása, C(7+5-1,5) = 462

g) C(7,5) = 21


C(n,k) = n!/(k!(n-k)!)

n elem k-ad osztályú (ismétlés nélküli) kombinációja

„n alatt k”


A d)-nél esetleg lehetnek viták

Pl. ƒ: A → {x,y}

A 2 elemű halmaz-„ba” („into”) leképezés - szigorúan véve - azt jelenti, hogy esetleg csak {x} vagy {y} a képhalmaz:

2⁵ eset

Ellenben egy 2 elemű halmaz-„ra” („onto”) való leképezésnél mindenképpen {x,y} a képhalmaz:

2⁵-2 eset

2016. márc. 14. 23:43