2016. márc. 13. 09:10
1/2 A kérdező kommentje:
f) A halmazt a B-be képezi le és monoton nővekvő
g) A halmazt a B-be képezi le és szigorúan monoton nővekvő?
2016. márc. 13. 09:11
2/2 Fibonacci válasza:
Szerintem:
d) C(7,2)·(2⁵-2) + C(7,1) = 21·(32-2) + 7 = 637
e) 7·6·5·4·3· = 2520
f) ismétléses kombináció, 7-ből 5 elem kiválasztása, C(7+5-1,5) = 462
g) C(7,5) = 21
C(n,k) = n!/(k!(n-k)!)
n elem k-ad osztályú (ismétlés nélküli) kombinációja
n alatt k
A d)-nél esetleg lehetnek viták
Pl. ƒ: A → {x,y}
A 2 elemű halmaz-ba (into) leképezés - szigorúan véve - azt jelenti, hogy esetleg csak {x} vagy {y} a képhalmaz:
2⁵ eset
Ellenben egy 2 elemű halmaz-ra (onto) való leképezésnél mindenképpen {x,y} a képhalmaz:
2⁵-2 eset