Valaki írja le légyszi "konyha" nyelven:D2012. okt. 12. 18:17
1/6 BKRS válasza:
minden elemhez egy képet rendel hozzá, ettől lesz függvény.
Nincs olyan kép elem amit két különböző elemhez rendelne.
Pl:
y=x^2 nem kölcsönösen egyértelmű, mert pl az y=4 értéket hozzárendeli két elemhez is, az x=2-höz is meg az x=-2-höz is. Ahhoz, hogy kölcsönösen egyértelmű legyen, csak az egyikhez lenne szabad hozzárendelnie az y=4-et.
2/6 A kérdező kommentje:
köszi!!
2012. okt. 12. 18:46
3/6 anonim válasza:
minden függvény kölcsönösen egyértelmű. ha nem lenne az, nem lenne függvény csak max hozzárendelés.
de azt jelenti, hogy minden elemnek egy képe van és minden képnek is csak egy őse.
4/6 anonim válasza:
Kölcsönösen egyértelmű hozzárendelést - avagy megfeleltetést - létesíthetünk kettő halmaz között, ha azok elemeit úgy állítjuk párba egymással, hogy mindkét halmaz minden elemének pontosan egy párja van a másik halmazból és mindkét halmaz minden eleme részt vesz a párosításban. Ha mindkét halmaz véges, akkor elemszámaiknak meg kell eggyezniük!
5/6 anonim válasza:
Tyű de sok itt a laikus. Egy függvény egyáltalán nem biztos hogy kölcsönösen egyértelmű. Ez azt jelenti, hogy ha tudod x értékét, pontosan meg tudod határozni az y-t. Pl az alap abszolútérték függvény nem kölcs. egyértelmű. A V mindkét szárán felveszi mindkét értéket. Ha pl az Y 2-nek keresed a helyét (X), akkor az -2-ben és 2-ben is. Jó lenne gondolkodni mielőtt írsz egy hatalmas baromságot kedves 1-es.