Matekzsenik könyörüljetek! Ezt hogy számoljam ki?


Hány liter 55%-os sóoldatot kell a 25 liter 30%-os sóoldathoz hozzáadnunk ha 40%-os oldatot szeretnénk kapni?

Örök hála annak aki segít...szerdán dogát írunk....valahogy nem megy... :( pedig tényleg megpróbáltam... :(( előre is köszönöm: egy nagyon-nagyon kétségbeesett lány...



2016. márc. 12. 15:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Matekzseni? Kémiásként én is megtudom oldani, méghozzá egy egyszerű keverési egyenlet alkalmazásával; ugyan grammokra [tömeg] működik, de mivel sűrűségadatunk nincs, amely alapján tudnánk pontos tömeget számolni (m=Rho*V), így full nyugodtan vehetjük a közelítő értéket, tehát 1 liter kb. 1000g. Így már nem is muszáj átváltani..

Keverési: m1*w1 + m2*w2 = w3(m1+m2) /Ahol m-ek a tömegadatok, w-k pedig a tömegszázalékok/

Behelyettesítesz, most én vettem x-nek a mennyiséget.

55x + 25*30 = 40(25+x)

55x + 750 = 1000 + 40x

15x = 250

x = 16,67 liter kb. (végtelen szakaszos t.t.) :)

2016. márc. 12. 16:29
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi :) nekem -25 jött ki...ami biztos h nem jó...valószínűleg rossz egyenlettel dolgoztam..köszönöm még egyszer.... :)
2016. márc. 12. 18:44
 3/3 tatyesz ***** válasza:
A porszívó milyen megfontolásból szerepel a kulcsszavak között? :D
2016. márc. 13. 18:26