Másodfokú függvény ábrázolás?


9.-es feladat gyűjteményben így szól a feladat?


1. Oldjuk meg függvénygrafikonok alkalmazásával a következő egyenleteket, egyenlőtlenségeket:


b.) 9x-14-x^2>0


Milyen módszert alkalmazzak, hogy ne kelljen másodfokú megoldóképletet alkalmazni? Az 10.-es anyag.



2016. márc. 8. 17:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
* feladat!
2016. márc. 8. 17:54
 2/13 A kérdező kommentje:
Annyit látok, hogy 9x+(-x^2) nagyobbnak kell lenni mint 14 mivel akkor 0, és az nem lehet.
2016. márc. 8. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:

Szépen visszalakítod ilyen formára:

(Valamennyi x +- "szám")^2 +-"szám"

Ezt meg már tudod ábrázolni

2016. márc. 8. 17:57
 4/13 A kérdező kommentje:
nem értem
2016. márc. 8. 18:02
 5/13 anonim válasza:

Rendezd át:


-x^2+9x-14


és alakítsd teljes négyzetté.


-x^2+9x-14 = -[x^2-9x+14] = -[(x-4,5)^2-20.25+14] = -(x-4,5)^2+6,25


Így már tudod is ábrázolni.

2016. márc. 8. 18:09
 6/13 A kérdező kommentje:

A feladat megoldásában csak egy intervallum van megadva:

2<x<7

2016. márc. 8. 18:15
 7/13 A kérdező kommentje:

Gondolom 2 mellett és 7 mellett metszi az x tengelyt.


[link]


De sajnos továbbra sem tudok oda eljutni, hogy hogy jön ki neki a 2 és 7.

2016. márc. 8. 18:17
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha ennyi segítséggel sem megy, ajánlom hogy vedd elő a 10es füzeted és nézd á hogy volt mert ez brutàl egyszerű
2016. márc. 8. 18:23
 9/13 A kérdező kommentje:

És az úgy jó, hogy megnézem, hogy melyik az a két szám ami = 14-el

Az a 2 és a 7.

Ekkor már fel tudom írni az egyenletet úgy, hogy

-(x-2)(x-7)


Vagy rosszul gondolkodok?

2016. márc. 8. 18:26
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen :) ez a másik lehetőség, csak azért nem ezt mondtam, mert sok diák ezt nehezebbnek tartja :)
2016. márc. 8. 18:29
1 2