Hogy kell ezt a függvényt ábrázolni?

[link]

2015. nov. 1. 13:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy lépésenként ábrázolod, vagy behelyettesítesz 10-15 pontot és máris adja magát.
2015. nov. 1. 13:07
 2/5 A kérdező kommentje:
és az a meg a b feladatrészt hogy kell megoldani?
2015. nov. 1. 13:10
 3/5 anonim ***** válasza:
wolframalpha:D
2015. nov. 1. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Az 1+sin(2x) elég jól átalakítható némi trükkel:


1+sin(2x)=1+2six*cosx= (sinx)^2+(cosx)^2+2six*cosx


ez pedig teljes négyzet:


(sinx+cosx)^2


így az f(x) fgv:


abs(gyök(2)*(sinx+cosx))-1


ezt ismét némi trükkel összecsomagolhatjuk, ha bővítünk 2-vel:


2*abs[gyök(2)/2*(sinx+cosx)]-1


ezt pedig addíciós képlettel összegyúrhatjuk:


2*abs[sin(x+Pi/4)]-1


ez meg ugye már jól ábrázolható a szokásos transzformációkkal

2015. nov. 1. 19:49
 5/5 anonim ***** válasza:

A b) részhez a függvényt kell kicsit elemezni, a grafikon alapján is lehet.

Ha felrajzolod az előbbiekkel indokolva, akkor minden látszik.

2015. nov. 1. 19:50