Hogy kell ezt a függvényt ábrázolni?

Készítsd el egy olyan függvény grafikonját, amely átmegy az A(-3;2), B(3;2) pontokon, továbbá monoton csökken a [-2;3] intervallumon, de a csökkenés csak a [-1;2] intervallumon szigorúan monoton!

2015. máj. 27. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
45%
Ez egyszerű képletbehelyettesítés, tessék kinyítbu a fv. táblát...
2015. máj. 27. 17:19
 2/3 anonim ***** válasza:

Milyen képletbe kell behelyettesíteni és mit?

A fogalmakkal kell tisztában lenni (intervallum, monoton csökken, szigorúan monoton csökken), aztán csak a fantáziájára van bízva...


1. Rajzolj egy koordinátarendszert

2. Vedd fel az A és B pontokat

3. -2 és 3 között "jobbra kell lejtenie" vagy "vízszintesnek kell lennie"

4. De ezt kiegészíti a feladat azzal, hogy -1 és 2 között nem lehet vízszintes szakasz


Mivel x = -3 -nál és x = 3 -nál is 2 a függvény értéke, és x = -2 -től nem nőhet a függvény értéke x = 3 -ig. Ezért érdemes -3 és -2 között "felvinni" a függvényt.


De végtelen megoldás van, tehát nincs "ez a függvény".


Egy példa:

[link]

2015. máj. 27. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Milyen képletbe kell behelyettesíteni és mit?


A feladatra nem teljesül az unicitás. Így a megoldást célszerű keresni pl. szakaszonként lineáris folytonos fv.-ként. A végeredmény egy szép kapcsos zárójeles fv. lesz, mely szakaszonként más és más.


A szakaszonkénti fv-eket ha lineáris alakban keressük, akkor hadd ne részletezzem már, hogy hogyan kell 2 pontra egy egyenest illeszteni... Ez sima képletbehelyettesítés.

2015. máj. 27. 23:21