Bneon05 kérdése:

Masodfoku függvényt hogyan kell megoldani illetve abrazolni?


(elnezest az ekezetert)

ha van egy olyan fuggvenyem, hogy f(x)= (x-3)*negyzeten*-4. hol lesz a kezdopont, es mennyi a magassag?(mennyit kell lepkedni a kezdopontbol?)

koszonom a valaszokat elore is!



2014. márc. 1. 10:39
 1/3 anonim ***** válasza:

(x-a)^2 + b


(x-a)^2>0, tehát az adott egyenletnek a minimuma y=b-ben lesz, méghozzá akkor amikor (x-a)^2=0, tehát amikor x=a. Azaz a csúcspont (a,b). Innentől viszont teljesen ugyanaz, mint az x^2 parabola.


Amúgy:

a*(x-b)^2+c


a:

A parabola ívének a meredekségét határozza meg. Ezt annyira nem szokták kérni, de a y=c-től vett távolságot kell megszorozni a-val.


b:

(x-b) helyett írhatnánk x'=x+b-t, tehát x tengelyen egy +b eltolást jelent.


+c:

Ez független x-től, tehát y tengelyen egy +c eltolást jelent.


Azt is lehetne mondani, hogy ez egy a*x^2 parabola eltolva (b,c)-vel.

2014. márc. 1. 11:27
 2/3 anonim ***** válasza:

És az ábra:

[link]

2014. márc. 1. 11:42
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi a gyors es ertheto valaszt!:)
2014. márc. 1. 11:46