Két szám összege 20. Négyzetük különbsége 200. Melyik ez a két szám?

2016. márc. 7. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
15,5
2016. márc. 7. 22:37
 2/7 vurugya béla ***** válasza:
90%

A négyzetük különbsége szorzattá alakítható:

(x+y)(x-y) = 200

behelyettesítem, hogy x+y=20 azaz:

20(x-y) = 200

x-y=10

Adjuk össze az x+y=20 és az x-y=10 -et:

2x=30 azaz x=15 és ebből y=5.

2016. márc. 7. 22:43
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Esetleg akkor még egy feladat?

A téglalap alakú monitor képernyőjének oldalai 34 cm és 27 cm. A képernyő körül minden oldalon azonos szélességű műanyag keret van, melynek terület 1/3-a a kèpernyő területének. Milyen széles a keret?

2016. márc. 7. 22:54
 4/7 Pelenkásfiú ***** válasza:

Képernyő területe: 34 cm * 27 cm = 918 cm^2


Tudjuk, hogy a kereté 306 cm^2 lesz.


Akkor az egész együtt 1224 cm^2


1224 cm^2 = (34cm + 2x) * (27cm + 2x)


(x a keret szélessége. Azért 2x-et adunk hozzá, mert mindkét oldalon ugyanolyan széles)


Másodfokú egyenlet megoldása után:

x = 2,33 cm (kerekítve)

2016. márc. 7. 23:08
 5/7 Kunci77 válasza:
Kerettel együtt vagy keret nélkül értendő a képernyő oldalainak megadott hossza?
2016. márc. 11. 11:33
 6/7 anonim ***** válasza:
49%

Mi van?! A gyakorikérdések.hu látogatóival csináltatod meg a matekleckédet?

Ejnye!

Tessék gondolkozni és egyedül dolgozni!

2016. márc. 11. 19:35
 7/7 anonim válasza:

Utolsó válaszadónak üzenem, hogy aki nem tudja az mégis honnan a bú bánatból oldja meg a feladat?

Ha itt megtudja kérdezni és ahogyan látom levan vezetve így biztos jobban megérti a továbbiakban persze ha gyakorolja.

2021. jan. 12. 12:13