matematika2015. nov. 12. 18:00
1/1 anonim válasza:
Az egyik szám X, a másik Y, a hányadosuk 3. 3*Y+4 = X, X-Y = 26. Ebből X = 26 + Y, vagyis 3*Y+4 = 26+Y, 2Y = 22, Y = 11, X = 26+11 = 37, ellenőrzés után látható, hogy a megoldás helyes.