(1) logˇx (x^2*y^3) +logˇy (x^3*y) =9 82) cos (y+x) +cos (x-y) =0 Tudtok írni egy részletes megoldásmenetet?


2016. márc. 2. 19:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy egyenletrendszer, ha jól sejtem (ismerős, szerintem ezt mi oldottuk meg :D).

A logaritmusos rész miatt x,y>0 szükséges.

az y alapú logaritmust írd át x alapúra, illetve vedd észre, hogy log_{x}(x^2*y^3)=log_{x}(x^2)+log_{x}(y^3) = 2+3*log_{x}(y). log_{x}(y)-t célszerű új ismeretlennel jelölni, ekkor 2+3a+(3+a)/a=9.

Ez a-ra nézve másodfokú, innen menni fog. Nem oldanám végig, ha elakadtál valahol, írj. :)

2016. márc. 2. 20:12
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha jól tévedek a logaritmusosból valami ilyesmi fog kijönni, hogy x=y, vagy valami ilyen, onnantól nagyon szép a megoldás.
2016. márc. 2. 20:14
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. márc. 3. 21:11