2016. márc. 2. 19:51
1/3 anonim válasza:
Ez egy egyenletrendszer, ha jól sejtem (ismerős, szerintem ezt mi oldottuk meg :D).
A logaritmusos rész miatt x,y>0 szükséges.
az y alapú logaritmust írd át x alapúra, illetve vedd észre, hogy log_{x}(x^2*y^3)=log_{x}(x^2)+log_{x}(y^3) = 2+3*log_{x}(y). log_{x}(y)-t célszerű új ismeretlennel jelölni, ekkor 2+3a+(3+a)/a=9.
Ez a-ra nézve másodfokú, innen menni fog. Nem oldanám végig, ha elakadtál valahol, írj. :)
2/3 anonim válasza:
Ha jól tévedek a logaritmusosból valami ilyesmi fog kijönni, hogy x=y, vagy valami ilyen, onnantól nagyon szép a megoldás.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2016. márc. 3. 21:11