S.M.J. kérdése:

A függvénytranszformációval hova kerül az eltolt Y' tengely?

Az f(x)=sin(3x+π/6) függvény esetében π/6-ba, vagy π/18-ba toljam el az Y' tengelyt, mielőtt megrajzolom a háromszorosan összenyomott szinuszgörbét?
2016. márc. 1. 07:55
 1/2 anonim ***** válasza:

-π/18 ba


ugyanis a sin x=0-nál y=0

tehát, esetünkben a 3x+π/6 = 0

3x+π/6 = 0 /-π/6

3x = -π/6 /:3

x = -π/18

tehát x = -π/18 nál lesz y=0

2016. márc. 1. 10:29
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én is erre gondoltam, sőt a Négyjegyű függvénytáblázat is ezt magyarázza, csak az a problémám, hogy a tanár a π/6-ot vezette be. Ezek szerint tévedett, és szólhatok neki.
2016. márc. 1. 15:30