Kérlek segítsetek ebben a feladatban.2016. jan. 9. 13:17
2/3 Angelo84 válasza:
Nullától háromig integrálod az Erőfüggvényt.
int (8x-16) dx = 8*x^2/2 - 16x, és itt Newton-Leibniz.
8*3^2/2 - 16*3 - (8*0^2/2 - 16*0) = -12 J
Persze javítson ki valaki, ha tévedek.
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, én is erre gondoltam de nekem csak nem akart az a -12 kijönni.
2016. jan. 9. 14:57