Egy tömegpont az x tengely mentén mozog egy Fx= (8x-16) N erő hatására (x a tömegpont helyzete m-ben mérve). Mekkora munkát végez az Fx erő miközben a tömegpont az x=0m helyről az x=3m-rel jellemzett pontig mozog?

Kérlek segítsetek ebben a feladatban.

2016. jan. 9. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
W=F*s, vagyis itt W=(8*3-16)*3
2016. jan. 9. 13:35
 2/3 Angelo84 ***** válasza:

Nullától háromig integrálod az Erőfüggvényt.


int (8x-16) dx = 8*x^2/2 - 16x, és itt Newton-Leibniz.


8*3^2/2 - 16*3 - (8*0^2/2 - 16*0) = -12 J


Persze javítson ki valaki, ha tévedek.

2016. jan. 9. 14:18
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, én is erre gondoltam de nekem csak nem akart az a -12 kijönni.
2016. jan. 9. 14:57