Hogyan kell ezt kiszámolni?

2x-5a+2=0. X=4 megoldása legyen az egyenletnek
2016. febr. 21. 16:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Behelyettesíted az x helyére a 4-et:

2*4 - 5a + 2 = 0


Ebben már csak az 'a' az ismeretlen, átrendeze megkapod.

2016. febr. 21. 16:19
 2/2 anonim ***** válasza:

2x-5a+2=0


x=4 megoldása az egyenletnek, akkor egyszerűen az x helyére beírsz 4-et és kiszámolod az a paramétert.


2*4-5a+2=0

10 = 5a

2 = a

2016. febr. 21. 16:19