2x-5a+2=0. X=4 megoldása legyen az egyenletnek2016. febr. 21. 16:16
1/2 anonim válasza:
Behelyettesíted az x helyére a 4-et:
2*4 - 5a + 2 = 0
Ebben már csak az 'a' az ismeretlen, átrendeze megkapod.
2/2 anonim válasza:
2x-5a+2=0
x=4 megoldása az egyenletnek, akkor egyszerűen az x helyére beírsz 4-et és kiszámolod az a paramétert.
2*4-5a+2=0
10 = 5a
2 = a