Hogy lehet kiszámolni kémiából, hogy 100 g kénsavban mennyi oxigénatom van, és hogy hány molekulából áll?


2016. febr. 17. 16:09
 1/2 anonim ***** válasza:

M=98g/m n=m/M=100g/98g=1,02mol-anyagmennyig kiszámolása

N=1,02*4*6*10^23-1 molban van 4*6*10^23 db oxigénatom,1,02*4*6*10^23db atom

2016. febr. 17. 19:19
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2016. febr. 17. 20:16