2016. febr. 21. 13:46
1/5 anonim válasza:
I. 1/x-1/y=-4/5
II. x-y=4
x=4+y
Az első egyenletben, az x helyére ezt beírod:
1/(4+y)-1/y=-4/5
Innen menni fog?
2/5 anonim válasza:
Bocsi az előbb picit félre érthetően foglamaztam. x = 4+y
Az első egyenlet x helyére beírod, hogy 4+y.
...és akkor lesz ez az egyismeretlenes egyenlet:
1/4+y - 1/y = -4/5
3/5 anonim válasza:
4/5 anonim válasza:
A feladat
1/x - 1/y = -4/5
x - y = 4
Az első bal oldalát összevonva
(y - x)/xy = -4/5
A törtet eltüntetve
5(y - x) = -4xy
A második egyenletből
y - x = -4
Ezt az utóbbiba behelyettesítve
5(-4) = -4xy
-20 = -4xy
Egyszerűsítve
xy = 5
Az új egyenletrendszer
x - y = 4
xy = 5
Az elsőből
y = x - 4
A másodikba betéve
x(x - 4) = 5
Kibontva
x² - 4x - 5 = 0
Innen már nem lehet gond.
A magyarázat hosszabb mint a megoldás. :-)
5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm,sikerült megoldani!:)
2016. febr. 21. 17:30