2016. febr. 21. 12:11
1/2 anonim válasza:
A II. egyenletből kifejezed y-t vagy x-et, de nem nehéz kitalálni, hogy ha y-t fejezzük ki, akkor nem kell törtekkel számolni, stb; tehát y=17-2x. Ezt beírjuk az I. egyenletbe y helyére:
x*(2x-17)+(2x-17)^2=55
Ez egy egyismeretlenes másodfokú egyenlet, meg tudod oldani. Ha megvan x, akkor y is kijön.
2/2 anonim válasza:
Megoldástechnika
A feladat
xy + y² = 55
2x + y = 17
Az első egyenletet megszorzod 2-vel, a másodikat y-nal
2xy + 2y² = 110
2xy + y² = 17y
Az elsőből kivonod a másodikat
y² = 110 - 17y
Rendezve
y² + 17y - 110 = 0
Lehet megoldani. :-)