Ezt az egyenletrendszert vagy egyenletet hogyan kell megoldani?


(x-4)*(y-5)=x*y-360

(x+3)*(y+2)=x*y+228


ebből lett elvileg ez:


5x+4y=380

2x+3y=222



2015. dec. 16. 20:17
1 2
 1/12 vurugya béla ***** válasza:
Zárójelbontás után mindkét oldalon van x*y, ez kiesik mindkét egyenletben, utána a számokat bal oldalra rendezzük, a betűk jobb oldalon maradnak.
2015. dec. 16. 20:28
 2/12 vurugya béla ***** válasza:
Fordítva! Keverem a "bal" és "jobb" szavakat :)
2015. dec. 16. 20:28
 3/12 anonim ***** válasza:
Lehet.
2015. dec. 16. 20:34
 4/12 A kérdező kommentje:

csak nem értem hogyan lett belőlle ez:

5x+4y=380

2x+3y=222


amikor nekem ez jött ki:

-5x-4y=-380

2x+3y=222


az elsőnél minusz előjelűek jöttek ki nekem.

2015. dec. 16. 20:35
 5/12 A kérdező kommentje:
és hogyan kapom meg az x és az y értékét?
2015. dec. 16. 20:35
 6/12 anonim ***** válasza:

-5x-4y=-380 szorzod -1-el és voilá, 5x+4y=380

megoldás:

5 4 | 380

2 3 | 222


1 -2|-64

0 7 | 350


1 -2|-64

0 1 | 50


1 0 | 36

0 1 | 50


x=36, y=50

2015. dec. 16. 21:06
 7/12 A kérdező kommentje:
nem értem amit leírtál. mi ez?
2015. dec. 16. 21:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, az agyadban vannak alapvető zavarok, miáltal bőséges tudatlanságban szenvedsz.


Levezettük neked itt a komplex megoldást, erre hogy van pofád még ilyen butaságokat beszélni!?


Nézd át a zárójelfelbontás témakörét, szerintem a szorzótáblát sem tudod, mert különben kegyetlenül meg fogsz bukni...

2015. dec. 16. 21:48
 9/12 A kérdező kommentje:
de mi az a függőleges vonal a számok között?
2015. dec. 16. 21:59
 10/12 vurugya béla ***** válasza:

Az egyetemen így oldanak egyenletrendszert.

A BAL:) oldalon a két szám azt jelenti, hogy ennyiszer van x és y, a függőleges vonal az egyenlőségjelet jelzi, a jobb oldali szám az egyenlet jobb oldalán álló szám.

2015. dec. 16. 22:21
1 2